KERESD A NŐT / Fesztelen mindennapok


Az elengedés fontossága

Hajlamos vagyok rágódni múltbeli dolgokon, annak ellenére, hogy tudom, kárt okozok vele magamnak. Ezt tapasztalom a környezetemben élők közül is pár emberen. Pedig mennyivel könnyebb lenne, ha ezeket szimplán elengednénk.

olvass tovább

A túlzott aggodalom pszichológiája

  • 2024. szeptember 21.

A túlaggódás sokunkat érint, hiszen manapság annyi dolgot fojtunk el magunkba, melyekről sokkal inkább beszélni kellene, mintsem kattogni rajta. Azt azonban már az elején kijelenthetjük, hogy az aggodalom sok jóra nem vezet. Hiszen egy olyan dolgot próbálunk ilyenkor kontrollálni, amit nem tudunk.

olvass tovább

Figyelmesség - Oda-vissza, vagy sehogy

  • 2024. szeptember 21.

Minap olvastam egy bejegyzést egy férfitől, aki azt nehezményezte, hogy egy örömteli együttlét után miért egyedül ette még az aktuális szeretője a gyümölcsöt az ágyban és miért nem kínálta meg őt is a nő a gyümölccsel. Megosztotta gondolatait azzal kapcsolatban, hogy a figyelmesség, az adás képessége mennyire fontos egy férfinek egy férfi-női viszonyban.

olvass tovább

'Te olyan intelligens vagy!' De kit nevezünk valóban intelligensnek?

  • 2024. szeptember 18.

Manapság már szinte tényleg bárkit képesek vagyunk az intelligens jelzővel illetni, és ugyanilyen gyorsasággal vagyunk hajlandóak megvonni ezt a dicséretet. Pedig ez nem egy olyan dolog, ami jön és megy, vagy amelynek szubjektív ismérvei lennének. Mindössze néhány jelentéktelennek tűnő, ám annál fontosabb jelre kell figyelnünk, hogy meg tudjuk állapítani valakiről, hogy mennyire intelligens.

olvass tovább

Apróságok, amiktől sokkal megnyerőbb leszel mások számára

  • 2024. szeptember 18.

Másokat lenyűgözni -és elérni, hogy megjegyezzenek minket- nem egyszerű. Azonban egy kis odafigyeléssel és pár apró trükk bevetésével elérhetjük, hogy vonzónak és megnyerőnek találjanak minket, vagy legalábbis felkeltsük az érdeklődésüket. Ha szeretnéd, hogy mások jobban figyeljenek rád, akkor próbáld ki mindazt, amit az alábbiakban javaslunk!

olvass tovább

A kalitkában született madarak azt hiszik, hogy a repülés betegség

Hiszünk-e abban, hogy a kezünkbe vehetjük az életünk irányítását, mert sok minden rajtunk, a mi választásainkon múlik? Vagy úgy véljük, hogy a körülményeknek, a környezetünknek, a múltunknak, a felmenőinktől hozott mintáknak kiszolgáltatottan, óhatatlanul be kell járnunk egy utat? Képesek vagyunk-e hosszú távon is kitartani a döntéseink mellett, akár külső elvárások ellenében, ha azok más irányba sodornának, mint amerre menni szeretnénk? Van-e elegendő autonómiánk? És, ha most még nincs, mit tehetünk azért, hogy megnövekedjen a belső (s vele együtt a külső) szabadságunk?

olvass tovább