Kulcsszó keresés /


Férfiszempont: Hányszor érezted, hogy kong a lelked az ürességtől?

Még most is emlékszem azokra a hideg februári reggelekre. Alig két hónapja érkeztem haza Amerikából. A napjaimmal mással sem teltek, mint munkával, barátokkal, szórakozással és hosszúra nyúlt éjszakákkal. Ma már tudom, menekültem. Menekültem önmagam elől. Nem akartam egyedül lenni. Nem akartam azt a furcsa belülről rám törő érzést, amit akkor még nem is igazán értettem. Folyton kerestem valakinek a társaságát. Amikor másokkal voltam, boldognak éreztem magam...Ez a helyes kifejezés: éreztem. De valójában nem voltam boldog.

olvass tovább

Mikor úgy érzed, hogy az univerzum az ellenséged

„Ezt most már tényleg nem hiszem el!”- kelsz ki magadból hangosan, mert már komolyan úgy érzed, hogy valaki egy nagyon csúnya tréfát játszik veled. Semmi sem jön össze és csak nézed, ahogyan az életed darabjaira hullik. Itt már a katasztrófa elhárítás sem segít, az univerzum kipécézett magának és sikeresen a padlóra küldött. - De várjunk csak, miért mosolyog rám szeretettel, kedvesen? Most akkor barátok vagyunk vagy ellenségek? Egyáltalán mit akar még tőlem?

olvass tovább

Blokkok, amik elzárnak a szeretet megtapasztalásától

Sok gyógyítást a kapcsolatainkon keresztül kapunk, legfőképpen a párkapcsolatainkon keresztül. A szerelem valójában nem fájdalmas, nem valami próbatétel, hogy ha majd megcsókoltad a varangyos békát, csak akkor kaphatod meg a hercegedet. Az igazság az, hogy a feleslegesen cipelt poggyászaink, a múltbéli sérelmeink, hitrendszereink, az önmagunkról alkotott negatív gondolataink akaszthatnak még meg, tarthatnak még távol a boldog, beteljesült szerelem megtapasztalásától.

olvass tovább

Kifogások, hogy miért nem hagyjuk el a komfortzónánkat

Mi emberek, sokszor nagyon intelligensen megmagyarázzuk önmagunknak, a külvilágnak, hogy miért nem alkalmas most az időpont arra, hogy felszabadítsuk önmagunkat. Az ellenállással tulajdonképpen ki az igazi vesztes? Az élet vagy mi? Milyen kifogásokkal hátráltatjuk a növekedésünket, önmagunkat és hogyan építünk magunk köré még nagyobb kerítést?

olvass tovább

Hogyan lehet kezelni a konfrontációtól való félelmet?

  • 2024. július 23.

Talán nem kell mindennel szembenézni, de néhány dologgal igen. A konfrontációtól való félelem egészségtelen helyzetekben tarthat téged és megakadályozhatja az érzelmi és mentális fejlődésedet is. A konfrontációtól való félelem eredhet az önmagunktól való félelemből vagy a szóban forgó személytől való félelemből. Még az is előfordulhat, hogy bizonytalanok vagyunk a helyzetben vagy abban, hogy érdemes-e konfrontálódnunk.

olvass tovább

Ne félj a mélységektől

Gyakran abba az illúzióba ringatjuk magunkat, hogy az élet akkor jó, ha jó dolgok történnek velünk: megkapjuk, amire vágyunk, sikerül, amit elterveztünk, bővelkedünk a javakban, a barátokban, az örömökben.⁠

olvass tovább

Manipuláció, amit jobb minél előbb felismerni és ignorálni

Önös érdekek, ez az, amik a manipuláló embereket hajtja. Nem, picit se próbáld belemagyarázni, hogy csak jót akar neked. Jót akar, de magának. Ez a képesség, ami látszólag úgy néz ki, mint a szeretet, valójában az egyik legrejtettebb formája az érzelmi visszaélésnek. Csak azért, mert valami nem hazugság, még nem jelenti azt, hogy nem megtévesztő.

olvass tovább

Hogyan kezeljem a negatív dolgokat az életemben? – 3+1 tipp a lelki békédért

Legyünk őszinték. Egy csomó rossz dolog van az életünkben. Hát nem? Gondok a családban, a munkahelyen, a lakhelyünkön, betegségek, veszekedések, szakítások, Híradó… soroljam még? Nem csoda, ha néha úgy érezzük, hogy valósággal elárasztanak minket a negatív impulzusok. Mit tudunk ilyenkor tenni azért, hogy visszanyerjük a nyugalmunkat és a lelki békénket?

olvass tovább

A rejtett depresszió 9 jele

Alapvető különbség van a szomorú és a klinikailag depressziós személy között. Az előbbi olyan, mint a napfogyatkozás, az utóbbi mint az örök éjszaka. A depresszió napjainkban egy olyan betegség, amely sok embert érint részlegesen vagy teljesen. Az elérési statiszták szerint az arányok elég nagyok ahhoz, hogy a depressziós emberek elnyomják az érzésüket, szégyelljék vagy hogy úgy érezzék egyedül vannak ebben a kirekesztett állapotban.

olvass tovább