Kulcsszó keresés /


Mire akarnak tanítani az érzéseid?

Időnként küzdesz az érzelmeiddel? Az olyan érzelmek, mint a félelem, a frusztráció, a csalódás, a fájdalom és a harag bizonyosan kihívást jelentenek mindannyiunk életében. Nagyon gyorsan, a semmiből képesek felbukkanni és teljesen felboríthatják az érzelmi egyensúlyunkat. Ha megengedjük, hogy ezek az érzelmek irányítsák a hangulatunkat, hajlamosakká válunk arra, hogy a körülöttünk történő események, bármikor magukkal rántsanak minket egy sötét, mély verembe.

olvass tovább

A férfiak tényleg nem sírnak...vagy mégis

A mai modern társadalmakban igen konkrét szereposztást kaphatunk starter kit-nek nemi szerepeink szerint. A gender a társadalmi nemet jelenti, valamint a “genderelmélet” a társadalom által meghatározott nőiességre/ férfiasságra vonatkozik, nem pusztán a női/férfi mivoltra. Alapvető hitvallásom ezen konzervatív nemi sztereotípiák leépítése és megreformálása, egy elfogadóbb társadalmi közeg ideája reményében.

olvass tovább

A testedet folyamatosan szeretned kell?

Mintha attól függne egy jó párkapcsolat, hogy a felek olyanok, mintha éppen most léptek volna ki egy divat magazinból. Hogy is vagyunk mi Nők? Akármennyire is tisztában vagyunk magunkkal, akkor is vannak olyan napok és időszakok, amikor nem vagyunk elégedettek a testünkkel. Akkor is vannak olyan időszakok az életünkben, amikor nem jó érzéssel tölt el minket a tükörbe nézés, vagy a ruhapróbálás a boltokban, a melltartóról nem is beszélve. Amikor azt is nehezünkre esik elhinni a párunknak, amikor azt mondja, hogy mennyire szép vagy.

olvass tovább

A lótuszvirág üzenete

A Lótuszvirágot számos kultúrában, különösen a keleti vallásokban, a megvilágosodás, a tisztaság, az újjászületés jelképeként ismeretes. Sok ember előszeretettel tetoválja magára, vagy valamilyen formában viseli, magával hordozza ezt a szimbólumot, de sokszor az igazi jelentését, kevesen ismerik, csak divatossá vált, ezért most bemutatjuk Nektek, hogy valójában mit szimbolizál ez a csodálatos virág.

olvass tovább

A kalitkában született madarak azt hiszik, hogy a repülés betegség

Hiszünk-e abban, hogy a kezünkbe vehetjük az életünk irányítását, mert sok minden rajtunk, a mi választásainkon múlik? Vagy úgy véljük, hogy a körülményeknek, a környezetünknek, a múltunknak, a felmenőinktől hozott mintáknak kiszolgáltatottan, óhatatlanul be kell járnunk egy utat? Képesek vagyunk-e hosszú távon is kitartani a döntéseink mellett, akár külső elvárások ellenében, ha azok más irányba sodornának, mint amerre menni szeretnénk? Van-e elegendő autonómiánk? És, ha most még nincs, mit tehetünk azért, hogy megnövekedjen a belső (s vele együtt a külső) szabadságunk?

olvass tovább

Se mélypont, se fejlődés…a stagnálás csapdájában

Sokszor találkozom azzal az esettel, hogy valaki úgy érkezik meg hozzám, hogy valójában még nem hozott meg egy határozott döntést önmagában a változásával kapcsolatban, még próbálja fenntartani az illúzióit, s ez bizony hátráltatja az összeomlásból való újjáéledésben, mert… …mert ha nincs összeomlás, nincs újjáéledés.

olvass tovább