STYLELIFE / Stylekids


5 dolog, amit ne kérdezz meg egy várandós nőtől!

  • 2024. április 12.

Kétségtelenül az egyik legcsodálatosabb dolog, ami egy barátunkkal vagy rokonunkkal történet, ha gyermeket vár. Emiatt általában nem csak a leendő szülök, hanem mind az ismerősök és családtagok heves izgalomban szoktak kitörni, és kiemelt figyelmet szentelnek a kismamának. Fontos azonban szem előtt tartani, hogy vannak olyan témák/kérdések, amiket nem feltétlenül kell feszegetni a babavárással kapcsolatosan, mert lehet, hogy a másik felet vagy saját magunkat hozzuk kellemetlen helyzetbe ezáltal.

olvass tovább

Vajon jó anya vagyok?

Édesanyának lenni nem könnyű mesterség. Néha magam is úgy érzem, inkább művészet. Attól a perctől fogva, amikor megfogan az új élet, mérlegelnünk kell, döntéseket hoznunk, és viselnünk a felelősség hatalmas súlyát. Persze jó esetben van mellettünk egy társ, akivel megoszthatjuk ezeket a terheket, de ezzel együtt sincs könnyű dolgunk.

olvass tovább

A nagyszülők szerepe

  • 2023. július 11.

Gyermekként részese lehettem egy melegséggel teli nagyszülők szeretetének. Igaz, már az egyik nagyszülőm nincsen közöttünk, de mindig emlékezni fogok azokra az időkre, amikor biciklivel értem jött az óvodába. Soha nem fogom elfeledni, a nagyival gyúrt tésztákat, amiket a babáimnak készítettünk. Még mindig, emlékszem rá.

olvass tovább

Amikor kirepülnek a gyerekek a fészekből - Hogyan kezeld az egyedüllétet?

  • 2023. július 07.

Olyan gyorsan repül az idő, hogy egy szempillantás alatt felnőnek a gyerekek. Néhányunk számára életünk egy jelentős részét szülői szerepben töltöttük, majd amikor a gyerekek felnőnek és elköltöznek otthonról, hirtelen ránk tör egy hatalmas üresség. Hihetetlenül nehéz olykor átvészelni kezdetben ezt az időszakot, de ha a pozitív oldalát nézzük a dolognak, akkor számos új érzés költözhet a lelkünkbe és épülhet bele az életünkbe.

olvass tovább

Az autizmus: Egyedi személyiségek, egyedülálló világok

  • 2023. június 16.

Az autizmus spektrumzavar egy pervazív (az egész személyiségre kiterjedő), jellemzően veleszületett és egész életen át tartó fejlődési zavar, mely az idegrendszer eltérő fejlődéséből ered. Az autizmusban érintett gyerekek száma napjainkban folyamatosan emelkedik. Így a nevelőszülőknek, örökbefogadó szülőknek is fel kell készülniük rá, hogy a gyermekvédelmi rendszerbe bekerülő gyerekek között is emelkedni fog a számuk. Így elkerülhetetlen, hogy megfelelő információkkal rendelkezzünk a témában. Ma az autizmus jellemzőit vesszük át, hogy idejében felismerjük, ha a nálunk nevelkedő gyermeknél felmerül a gyanú az autisztikus érintettségre, és meg tudjuk neki adni a szükséges segítséget, fejlesztést.

olvass tovább

A bölcsőde kényszer vagy kényelem?

  • 2023. június 13.

Pár hete olvastam egy cikket, ami igencsak kritizálta azokat az anyukákat, akik bölcsődébe adták gyermeküket. Sok esetben a bűntudatkeltést érzem ezekben az írásokban, és hogy nem veszik figyelembe, hogy igen, van amikor szükséges a bölcsőde. És nem minden anyára igaz, akinek bölcsődébe jár a gyermeke, hogy nem tudja átadni magát a szülőségnek arra a pár évre, amíg a gyermeküknek szüksége van rá. És ha otthon maradna, nem igazán számíthat támogatásra.

olvass tovább

Az egyke gyerekek személyisége

Az egyke gyerekekről gyakran állítják, hogy sokkal önzőbb emberek, pedig ez egy buta és sok esetben téves általánosítás. Azok az emberek, akiknek nem volt testvérük, sokszor nagyon erős, határozott tulajdonságokkal rendelkeznek. Nézőpont kérdése, hogy ezeket jónak vagy rossznak ítéljük meg. Lássuk mik ezek!

olvass tovább