STYLENEWS / Kultúr-kitérő


Generációk egymás mellett Avagy hogy jön ahhoz az Európa Kiadó, hogy 2022-ben egy teltházas koncertet hozzon össze az A38-on?

Egy generáció nőtt fel rajtuk. Egy biztonságos közeg volt a barátságtalan 80-90-es évek Magyarországán. Egészen biztos, hogy azért a legtöbb 45+-os felnőttnek van az Európa Kiadóról valami halvány derengése, vagy épp emléke. Mégis hogy csinálják, hogy még mindig teltházas koncerteket hoznak össze?

olvass tovább

De hogyan szerethetnének valóban minket mások, ha mi magunkat képtelenek vagyunk szeretni?

Nyitottan a világra. Avagy elolvastam Pataki Ági könyvét. - Modellként kezdte, üzletasszonnyá vált, és évek óta már Balázs Béla-díjas filmproducer. Pataki Ági, akit egy generáció sztármodellként ismer, billentyűzetet ragadott, hogy megírja a könyvét. Ez a „Nyitottan a világra”, és 2021-ben, a pandémia közepén jelent meg a Libri Kiadónál. Meglepő, hogy ezt is nagy siker övezte, mint minden mást, amibe Pataki Ági belefog?

olvass tovább

A Férfi számára valójában mi a Nő, és mennyire érzi biztonságosnak a társadalmat maga körül?

Frenák Pál számomra mindig is a bátorságot és a nyersességet jelentette. Egy másvilágot, ahol nincsen nő és férfi, ahol nincs ész vagy szív, ahol nincs semmiféle erkölcsi dilemma, ahol nincsenek veszekedések, ahol nincs gyűlölet, undor és szeretet sem. Egy olyan világ, ahol nincsenek különbségek, de hasonlóságok sem. Csak létezünk, s olykor lélegezni is elfelejtünk.

olvass tovább

Mi marad belőled, ha elengeded azt az érzést, hogy „nem vagy elég?” Véleményem a Recirquel Imájáról

Vági Bence, a Recirquel vezetője, pár nappal ezelőtt a Színház.online interjújában mondta azt a legújabb előadásukról, hogy „az immerzív színházi alkotások és képzőművészeti installációk egyik fontos jellemzője, hogy képesek a nézőt vagy látogatót olyan érzéki és tudati állapotba eljuttatni, amely egyedülálló a művészetek világában. (...) Az előadás mindenki számára másról szól majd, hiszen az a cél, hogy a saját belső világunkban merüljünk el.”

olvass tovább

'Ne küzdj túl erősen. A legjobb dolgok váratlanul történnek.' - Gabriel García Márquez gondolatai a szerelemről

  • 2022. február 15.

Gabriel García Márquez kolumbiai író, újságíró, kiadó, sőt, még politikai aktivista is. Olyan remekművek köthetők a nevéhez, mint a Száz év magány vagy a Szerelem a kolera idején. Regényeiben a gyermekkori emlékei kulcsfontosságúak, ahogyan a mély érzelmek is. Ennek apropóján válogattam az író bölcsességei között – persze (szigorúan) a szerelem témájában.

olvass tovább

Egy magával ragadó történet, füstillat és tapsvihar - ezért imádunk még mindig színházba járni

Olyan ez, mint egy rítus. Már otthon elkezdünk ráhangolódni a kultúrprogramra azzal, hogy csinos csomagolásba öltöztetjük magunkat. A díszes főbejárathoz lépcsőn vonulunk fel a többi nézővel, majd átlépve azt belecsöppenünk egy másik világba. Itt még a ruhatárnál is izgalomban van az ember, pedig még le sem ült a bársonyszékbe, s a függöny sem gördült fel.

olvass tovább

Könyves kívánságlista : Inspirálódj!

Olvasni mindig kellemes és hasznos időtöltés: Télen, nyáron, ősszel és tavasszal is egyaránt. Az idén tavasszal úgy éreztem, hogy nagyon nagy szükségem lesz majd egy – két motivációs, lélekfeltöltő könyvre, így körbenéztem a Libri könyvespolcain. Mutatom, mely könyvek kerültek fel a kívánságlistámra, hátha Ti is profitáltok belőlük!

olvass tovább

Mi kell ahhoz, hogy merjünk nemet mondani a körülöttünk lévő világnak a saját magunk boldogsága érdekében?

A Centrál Színházban játszott „Büszkeség és Balítélet” című előadásról egy kritikát terveztem, de inkább egy filozófiai hangvételű írás lett belőle, aminek az origója a „Büszkeség és Balítélet”, viszont nem csak a színházbeli, hanem a Jane Austen-i könyv is. Ha érdekelnének a saját gondolataid, amit ez a történet élesebben kiváltana belőled, akkor legközelebb január ötödikén megnézheted e darabot a Centrálban.

olvass tovább

'Mihez érdemes legjobban ragaszkodni az életben? Egymáshoz.' - Audrey Hepburn idézetek

Ebben a bekuckózós időben az egyik estét egy kis romantikázással töltöttem, ez nem állt másból, mint abból; hogy kedvenc gyertyám és a szobámat övező díszkivilágítás társaságában megnéztem kedvenc filmemet: A Breakfast at Tiffany's-t. A film végére könnybe lábadt a szemem. Igen tudom, ezek a mondatok felettébb nyálasak és közhelyesek voltak, de hát néha kell ilyen is.

olvass tovább