Kulcsszó keresés /


Felnőttél már? A most következő 6 dologból megtudhatod

  • 2021. július 22.

A felnőtté válás egy igen érdekes folyamat, ugyanis 17-18 évesen már hajlamosak vagyunk úgy gondolni saját magunkra, mint a világ legérettebb, legfelelősségteljesebb személyére, majd pedig 25 évesen sóvárgunk letűnt tinikorunk után, és győzködjük a körülöttünk élőket, hogy mi bizony fiatalok vagyunk még a házassághoz, ahhoz, hogy gyerekünk vagy normális munkánk legyen. Van azonban pár egészen biztos jele annak, hogy életkorodtól független végre felnőttél, össze is gyűjtöttünk ezekkel kapcsolatban egy listát!

olvass tovább

A boldog emberek 6 szokása – Aminek semmi köze a pozitív gondolkodáshoz

Mind keressük a boldogsághoz vezető utat, vajon egyes emberek hogyan csinálják? A boldog, kiegyensúlyozott emberek a zárt ajtókban is kihívást látnak, míg a boldogtalan emberek akadályt. A boldog emberek a kudarcokat is teljesen máshogy kezelik és legtöbbször ez nem is azért van, mert kényszeresen pozitív gondolkodásúak, egyszerűen más szinten működnek, így máshogy viszonyulnak az élethez.

olvass tovább

Férfiszempont: Engedd el, hogy megkaphasd

A mai napot csak akkor kapod meg teljes egészében, ha elengeded a tegnapot. Amikor egy ember ragaszkodik egy helyzethez, egy állapothoz, egy személyhez vagy egy tárgyhoz, hidd el, hogy oka van rá. Nyomós oka. Valamiért úgy érzi, hogy segíti az ő túlélését.

olvass tovább

Lájk- és kontentfüggőség, avagy mikor beszélhetünk függőségről?

  • 2021. július 18.

Megállás nélkül görgeted a közösségi média tartalmakat és órák telnek el úgy, hogy észre sem veszed? Előfordult már, hogy nem lájkolták elegen a fotódat, sztoridat a Facebookon vagy Instán, és emiatt letörölted? Esetleg rossz kedved lett attól, hogy nem érkezett elég lájk egy posztodra? Ha ezek a „tünetek” nálad is jelentkeznek, elképzelhető, hogy kontent-, illetve lájkfüggő vagy. Vajon valós problémákról és betegségre utaló függőségekről beszélünk?

olvass tovább

Egy életet le lehet úgy élni, hogy lefekszünk valakivel, de a kapcsolat felszínes marad?

Javier Marías: Berta Isla című könyvéjében volt ez a kérdés, nekem pedig egyből rengeteg gondolat jutott eszembe a mai társadalomról és az emberi kapcsolatokról egyaránt. Vajon mit jelent az a szó, hogy „felszínes?” Nincs eleje, se közepe, se vége, csak valami ürügy a levegővételre. A felszín az az előszobája az ürességnek: annak az érzésnek, amikor senkik vagyunk még saját magunk szemében is, de még az sem érdekel minket.

olvass tovább

Hogyan segíthet az érzelmi intelligencia a nehéz napokon?

  • 2021. július 17.

Amikor földhöz vágnak a negatív érzések, amikor azt sem tudjuk, hogy merre induljunk az életünkkel, amikor úgy érezzük, hogy a nap se süt ki többé, akkor is van megoldás. Az érzéseink felismerése és tudatosítása, azaz az érzelmi intelligenciánk használata sokat segíthet, hogy ne legyenek sokáig borúsak a napjaink.

olvass tovább

Kimondott szavaink mögöttes jelentése

  • 2021. július 17.

Még ha igyekszünk is a lehető legjobbat feltételezni a körülöttünk lévő emberekről, akkor sem árt nem csak a kimondott szavaikra fókuszálni, hanem a mögöttes jelentésükre is. És mint tudjuk, a testbeszéd mindig elárulja, mit is gondol a másik. Csak figyelnünk kell.

olvass tovább

Nem vagy introvertált sem extrovertált? Talán ambivertált vagy

Az introvertált személyek szeretnek egyedül lenni, nagyon kreatív emberek, akik rengeteg időt töltenek a fejükben, majd zseniális dolgokat hoznak létre a nagy közönség örömére. Az extrovertáltak inkább társasági emberek, erejüket abból nyerik, hogy kapcsolódhatnak, ők igazi csapatjátékosok tele élettel és vibrálással. Mi a helyzet azokkal, akik nem tudják csak az egyik kategóriába beilleszteni a személyiségüket?

olvass tovább