Kulcsszó keresés /


'A nosztalgia ad kétezer tonnás súlyt az életnek' - avagy Kemény Zsófival elolvastuk Tompa Andrea: Haza című könyvét

A könyv 52. oldalán van egy mondat: „De a hős és az író sosem azonos.” Mégis Kemény Zsófi, (író, költő, slam poetry-s, Színművészetin végző, sok diplomás felnőtt Nő), és én is úgy éreztük az egész regény olvasása közben, mintha egy túl személyes naplót olvasnánk, amihez valójában semmi jogunk sincsen. Elolvastuk az idén megjelent „Haza” című könyvet, amit Tompa Andrea írt, és kibeszéltük. Mindketten feltettünk egymásnak kérdéseket, amiket aztán meg is válaszoltunk. Vajon mit jelent a Haza? Hol van a valódi otthon? Mi az a hazaszeretet, és elmennénk-e? Visszajönnénk? Mi a nyelv? De beszéljünk inkább a könyvről!

olvass tovább

'Még mindig egy traumával küzdő személy vagyok.' - interjú Carolina Setterwall-lal

1978-ban született Svédországban; kommunikációs szakember és írónő. A „Reméljük a legjobbakat” című könyvével debütált 2018-ban, a magyar fordítás Hollander Juditnak köszönhető, és 2019-ben jelent meg a Park könyvkiadó jóvoltából. Őszintén szembenéz a könyv a gyásszal; azzal a gyásszal, amikor egy feleség ottmarad a pici gyerekével egyedül, mert egyik napról a másikra a férje elhuny.

olvass tovább

'Fura, de nők is lehetnek írók; olyan Nők, akik nem önmagukról írnak.' - Interjú Kiss Noémivel

1974-ben született Gödöllőn, úszott még Egerszegi Krisztina csapattársaként, vízilabdázott is, majd írni kezdett. Ikeranya, író, műfordító és kritikus. Kimondja amit gondol, és bátran beszél társadalmilag tabunak számított témákról. Vitázik és kiáll a női jogokért. A „Sovány angyalok” című regényében, ami a Magvető kiadó gondozásában jelent meg, irodalmi nyelven beszél az élethazugságokról, a családon belüli erőszakról, és a meddőségről is. Hamarosan megjelenik egy újabb könyve, „Balaton” címmel.

olvass tovább

'Egy feltétellel: ha nem te keresed őket, hanem ők jönnek hozzád' – Avagy kritika ’A láthatatlanok’ című filmről

Április 20-án, hétfő reggel 10kor kezdődött a sajtóvetítés „A láthatatlanok” című filmnek. Igen ám, de nem a megszokott forgatókönyv szerint zajlott ez sem, hiszen kijárási korlátozások vannak és #maradjotthon hashtagek, a művészmozik pedig az elsők között zárták be a kapuikat március közepén. Akkor hát hogyan is történt a vetítés? Távmoziban.

olvass tovább

Melyek a stílusos női szokások a hétköznapokban?

  • 2020. március 12.

Egyelőre még nincs a stílusos, magukra adó nőknek kézikönyve, azért mégis van néhány íratlan szabály, amelyeket betartva, ezek a nők saját maguk számára könnyítik meg és rövidítik le a reggeli hercehurcát. Íme, a nyolc legegyszerűbb, és talán leghasznosabb!

olvass tovább

A változásról

Sokan képtelenek vagyunk letenni egy-egy fejezetet életünk könyvében. Folyamatosan vissza-visszalapozgatunk, és ugyanazon rituálék szerint kívánjuk élni az életünket. Amint a változás szele megérinti a terünket, azonnal hanyatt-homok fedezékbe vágjuk magunkat. Mi ezek vagyunk.

olvass tovább

10 dolog, amit csak az igazi könyvmolyok érthetnek

  • 2020. február 15.

Valós érzelmeid vannak egyes könyvbéli karakterek iránt? Minden éjszaka meghasad egy kicsit a szíved, mikor be kell fejezned az olvasást, és vissza kell tenned a polcra kedvencedet? Egy jó könyv kiolvasása után napokig rágódsz még a befejezésen? Ha válaszod igen, akkor ez most Neked szól.

olvass tovább

„Szerintem kétféle ember létezik: az építő/alkotó, és az üzemeltető. Én egyértelműen az első típus vagyok” – Interjú Sabján Adriennel

Ha a valósághű kajatorták kerülnek szóba egy társaságban, akkor egészen biztosan Sabján Adrienn neve is felbukkan. Közgazdászként végzett, a vérében is van, és azért a kitűnő matekérettségiéért irigylem, oké, azért is, mert szereti is. 2011 óta hobbicukrász, azóta jelent is meg egy könyve, amiről szintén beszélgettünk, sok minden más mellett. Önmagáról, a karrierről, a gyereknevelésről, és a kultúra fontosságáról is. Avagy mi szükséges ahhoz, hogy az ember karriert váltson a hobbijáért?

olvass tovább