Kulcsszó keresés /


Megígértem magamnak, hogy bármit is érzek nem engedem, hogy megbénítson a fájdalom

  • 2023. augusztus 10.

Már egész kicsi gyerekkoromtól kezdve mély érzésű voltam. A fájdalom és a boldogság egyformán erős érzéseket váltott ki belőlem. A mélypontok valóban nagyon mélyek voltak, a a jó dolgok pedig igazán magasra reptettek. Kétélű kard volt ez. De legalább tanultam magamról, és ma már tudom, ez mekkora áldás, mert így legalább igazán érzem, hogy élek.

olvass tovább

3 tévhit a gyermekkori fejfájásról

  • 2023. augusztus 08.

A fejfájás problémája a gyermekeket is érinti, nem csak a felnőtteket. Ennek ellenére, vagy éppen ezért, a magyar szülők kevesebb mint fele veszi csak igazán komolyan, ha gyermeke fejfájásra panaszkodik. Sokan korábbi saját tapasztalataikra, vagy rossz beidegződésekre támaszkodnak a kezeléskor. A gyermekkori fejfájásnak több típusa létezik, nem mindig egyszerű felismerni, Dr. Google pedig nem a legjobb tanácsadó. Ha felismerjük a problémát, többféle kezelési lehetőség áll előttünk.

olvass tovább

Olyan családot szerettél volna mindig is, ami neked is volt?

Valamelyik nap a héten, az egyik barátommal folytatott beszélgetés során szóba került az, hogy vajon mikortól számít a függőség negatívnak egy párkapcsolatban, és elhangzott ebben a beszélgetésben egy kijelentő mondat, ami most eszembe jutott és nem hagy nyugodni: „mindenkinek mást jelent a mérgező kapcsolat.” Belegondoltam most abba, hogy nekem honnantól nem egészséges egy kapcsolat, hogy a körülöttem élő emberek mit szoktak erről a kapcsolati típusról mondani, és igen, látszólag különbözik a látásmódunk, de azt nem lehet 100%-san kijelenti, hogy teljesen mást jelentene nekünk az, hogy mi számít mérgezésnek és mi nem.

olvass tovább

Hagyjunk fel a pozitív gondolkodással! - Az első lépés az egészség felé

A rák, a szenvedélybetegségek, sőt majd minden krónikus betegség visszavezethető a gyermekkori negatív élményekre és azok életünkre, viselkedésünkre és egészségünkre gyakorolt hatására - vallja a magyar származású, világhírű tudós, dr. Máté Gábor, aki A test lázadása címmel írt könyvében saját tapasztalatai, kutatási eredményei és pácienseinek példáján keresztül világítja meg, hogyan hatnak korai élményeink a stresszre adott reakcióinkra és hogyan befolyásolja a világról és más emberekről alkotott képünk az egészségünket. A könyv alapgondolata ilyenformán egészen egyszerű: szerzője arról ír, hogy az emberek egészsége nem független az érzelmeiktől és lelkiállaputoktól sem.

olvass tovább

Tévhitek az önbizalomról – ne dőlj be nekik!

Tartozom egy vallomással: régebben szörnyen önbizalom hiányos voltam. Azt hittem én vagyok az egyetlen ilyen – kívülről mindenki más olyan magabiztosnak és lazának látszott! Természetesen megpróbáltam én is annak tűnni, de emellett elkezdtem magamon dolgozni - és ettől a helyzet még rosszabbá vált! A motivációs irodalom korai szakaszában olyanokat olvastam, hogy álljak mindig pozitívan a dolgokhoz, ne legyen bennem félelem, ne legyen bennem kétely, higgyek feltétel nélkül és akkor majd elég pozitívan fogok rezegni ahhoz, hogy megvalósítsam az álmaimat.

olvass tovább

Mit tehetünk az allergia ellen?

  • 2023. július 27.

Az allergiás megbetegedések során az immunrendszer tévesen azonosít ellenségként egy-egy teljesen ártalmatlan anyagot. A hagyományos gyógyszeres kezelések sokszor csak tüneti kezelést jelentenek, ma viszont már olyan módszer is elérhető, amely az immunrendszer fokozatosan szoktatja hozzá az allergénhez, a folyamat végén pedig akár a teljes tünetmentesség is megvalósulhat.

olvass tovább