A japán kultúra
Az európai embereket mindig is érdekelte a keleti lakosság kultúrája, szokásai. Ők teljesen különböznek tőlünk mind mentalitásukban, mind szokásaikban. Cikkemben a japánok világát szeretném nektek bemutatni.
olvass továbbAz európai embereket mindig is érdekelte a keleti lakosság kultúrája, szokásai. Ők teljesen különböznek tőlünk mind mentalitásukban, mind szokásaikban. Cikkemben a japánok világát szeretném nektek bemutatni.
olvass továbbAz ecet kifejezés „vin aigre” francia "savanyú" borból származik. Már a 18. században, olyan betegségek kezelésére használták cseppek formájában, mint a gyomorfájás vagy a cukorbetegség. Kolumbusznak almaecet hordói voltak a hajóin, hogy megakadályozzák a skorbutot. Az almaecetet a polgárháború idején használták a sebek fertőtlenítésére, és a japán szamurájok erejét is ezzel erősítették. Vajon mi mindenre jó ez a kis csodaszer? Lássuk!
olvass továbbArthur Golden könyve, az Egy gésa emlékiratai egy elbűvölő történet egy különleges, és féltve őrzött, titkokkal teli világról. A japán gésák életét és művészetét bemutató történet olyan dolgokkal ismerteti meg az olvasót, és a sikerkönyvből készült film nézőit, melyeket korábban nem is sejthettünk. Most a 3 Oscar-díjat nyert film alapjául szolgáló könyv legjobb és leginspirálóbb idézeteit gyűjtöttük össze!
olvass továbbDr. Shigeaki Hinohara, Japán egyik leghíresebb orvosa 105 éves korában hunyt el, azonban élete végéig praktizált, és közben próbálta megfejteni, hogy vajon mi lehet a hosszú, és mindemellett boldog élet titka. ÉS legyünk őszinték, egy olyan ember tanácsait, aki több mint egy évszázadot élt végig aktívan és egészségesen, érdemes lehet megfogadni!
olvass továbbJapánban van egy filozófia, mely szerint, ha eltörnek egy vázát, nem dobják a kukába, hanem megjavítják, de oly módon, hogy nyomát hagyják a törésnek, repedésnek. Ezzel pedig egy sokkal szebb végeredményt produkálnak. Valahogyan így lehetne leginkább megfogalmazni, amit a szakítások tesznek a lélekkel.
olvass továbbAkik követik a divatvilág eseményeit, azok többnyire tudják, hogy éppen mi a trendi, mit mivel érdemes viselni, vagy éppen mi az, amit éppen érdemes kerülni. De vajon kik határozzák meg mindezt? Kiktől függ az, hogy a kifutókról mi fog beépülni az utcai öltözködésbe? Kik a legbefolyásosabbak, akik milliókat inspirálnak? Cikksorozatunk első állomásán Anna Dello Russot, a japán Vogue kreatív igazgatóját mutatjuk be.
olvass továbbKerstner Róbert judo versenyzőként bronzérmet nyert a Japánban rendezett világbajnokságon. A Veresi Küzdősport Egyesület versenyzője és edzője arról mesélt, hogy hogyan készült mentálisan és fizikailag a versenyre, illetve, hogy kiknek a támogatásával éri el lenyűgöző eredményeit.
olvass továbbJapánban van egy szokás…ha egy értékes porcelán eltörik, akkor arannyal ragasztják össze. Ezáltal értékesebb lesz, mint az eredeti…
olvass továbbRajtunk kívül nem sok olyan nemzet van, aki ilyen nagy mennyiségben fogyasztana leveseket, azonban az ázsiai konyha talán még minket is lepipál tartalmas, fűszeres, forró leveseivel. Ha szereted a különleges, pikáns, esetenként meglehetősen csípős ételeket, és szeretnél egy ebédet mindössze egy fogással letudni, akkor meg kell kóstolnod a következő levesek egyikét!
olvass továbbDr. Shigeaki Hinohara, Japán egyik leghíresebb orvosa 105 éves korában hunyt el, azonban élete végéig praktizált, és közben próbálta megfejteni, hogy vajon mi lehet a hosszú, és mindemellett boldog élet titka. ÉS legyünk őszinték, egy olyan ember tanácsait, aki több mint egy évszázadot élt végig aktívan és egészségesen, érdemes lehet megfogadni!
olvass tovább