Kulcsszó keresés /


Mert a szeretet nem számolja a kromoszómákat

Lugosi Dórit már sokan ismerjük az Elég Jó Anya blog kapcsán, vagy a Mesélj anyukám podcast sorozat által. Dóri 4 csodaszép gyermek édesanyjaként ír évek óta az anyaság szép és árnyoldalairól egyaránt. A második gyermeke születésével azonban hatalmasat fordult vele a világ, amikor a születés után kiderült, hogy Zoárd a kisfia Down-szindrómával született. A kezdeti sokk után Dóri úgy gondolta az lesz a legjobb, ha kiírja magából a gondolatait, elsősorban terápiás célból, másrészt, hogy ezzel is segíteni tudjon, azoknak a szülőknek, akiknek szintén Down-os babájuk született. Az interjúban őszintén mesélt az érzéseiről, a hazai fejlesztés nehézségeiről és arról, mire tanította meg őt a Down-szindrómás kisfia.

olvass tovább

Fotós trükkök - avagy négy kreatív 'filter', filter nélkül

Bloggerként bizonyára nemcsak az írás, hanem cikkeim vizuális tartalma is foglalkoztat, illetve elgondolkodtat, hiszen szeretném, hogy olvasóim mindig a legminőségibb képi megjelenéssel. A minap utána olvastam egy - két tippnek, amelyek nagyon hasznosak voltak számomra a fenti témát illetően, így úgy gondoltam, hogy megosztom őket a fotózás más szerelmeseivel is. A fényképezőgépeteken kívül csak néhány apróbb kellékre lesz szükségetek ezekhez a trükkökhöz.

olvass tovább

Etikai kódex - Meg nem értett kommentelőknek

Mióta megnyitotta kapuit ez az internetnek nevezett csodagépezet, azóta boldog-boldogtalan előtt kinyílott a vég nélküli lehetőségek tárházának vaskos nagykapuja. Zöld utat kaptunk, véleményünket, gondolatainkat, vélt vagy valós igazságainkat a nagy közönség elé tárhatjuk, megcsillogtathatjuk éles elménket, veszekedhetünk, "kiabálhatunk", lealjasodhatunk, megtehetünk bármit, anélkül, hogy vállalnunk kellene érte a felelősséget. Nincs is ezzel semmi gond. Mindaddig, még ezeket a dolgokat a saját facebook, blog, instagram, stb. oldalunkon tesszük.

olvass tovább

Hogyan kezeljem a nehéz élethelyzeteket?” – Első lépések + 1 tipp

Az előző blogbejegyzésemben megnéztük, hogy hogyan érdemes kezelni a váratlanul felbukkanó negatív helyzeteket. Megvizsgáltuk, hogy mit tudunk tenni olyankor, ha pl. hirtelen egy stresszhelyzetben találjuk magunkat, és hogy mit tudunk válaszolni, amikor valaki durván “beszól” nekünk. Most ezt a témát tovább fűzve megnézzük, hogy mit tudunk tenni olyankor, amikor nem egy váratlanul felbukkanó stresszes szituációról van szó, hanem egy tartósan fennálló, érzelmileg megterhelő élethelyzetről. Ilyenkor mit lehet tenni azért, hogy javítsunk a helyzeten, és hogy mi is jobban érezzük magunkat?

olvass tovább

'Ha nullánál több percet éltél ezen a bolygón, van feldolgozandó ügyed' – interjú Benedek Ágotával, a ’Rumbarumbamm’ írójával

1986-ban született. Az ELTE-re járt, aztán a Színház-, és Filmművészeti Egyetemre forgatókönyvíró szakra. Írt egy nagyjátékfilmet „Űrpiknik” címen, viszont a tavaszi karanténban fogta magát és elkezdett blogolni. A Libri megtalálta, és pár hónappal később kiadta könyv formájában. Így került a polcokra a „Rumbarumbamm”, és így lett tele a közösségi média Benedek Ágotával. Vele beszélgettünk.

olvass tovább

'A legjobb mindig sajátot alkotni.' - Beszélgetés Koháriné Szabó Éva, gasztrobloggerrel

  • 2020. október 05.

Koháriné Szabó Évával beszélgettünk, anyuka, feleség, tanár és gasztroblogger. Van egy gyönyörű, 13 éves kamasz lánya és egy nagyon huncut, 3 éves kisfia. Picit több, mint négy éve határozta el, hogy kell egy hely, ahol összegyűjti a receptjeit, amivel segíteni tudja a sorstársait és egyszer az egészet majd a lányára tudja hagyni. Ez a hely lett a Gluténmentes Íz-lik, ahol minden kenyérnek története van, minden sokadik, jól sikerült zsemlének együtt örülnek, a kérdésekre válaszokat kapnak és egy igazi nagy közösséget, szinte már családot alkotnak.

olvass tovább