Egy utazás mindig tervezéssel jár. Mit vigyünk, mit ne vigyünk, gyakran mi magunk sem tudjuk, mire lesz majd szükség. Egyesek egyszerűen nekivágnak a kalandnak, míg mások minden apró részletre próbálnak figyelni. Gyakran azonban így is elfelejtünk valami fontosat. Nézzünk pár olyan alapvető kelléket, amiket érdemes bepakolni, mielőtt útnak indulunk. Nem utolsósorban pedig arra szintén figyelni kell, hogy otthon is minden rendben legyen.
Ezeket mindenképpen vidd magaddal!
Az utazás során az első és legfontosabb, hogy a legszükségszerűbb dolgokat magunkkal vigyük. Ezt követően tervezhetünk még vele, hogy mi mást szeretnénk még bepakolni az útra. Fontos, hogy legyenek nálunk a személyes okmányaink, vigyünk elegendő ruhát és persze az okostelefont se hagyjuk otthon.
Okmányok és papírok
Bárhova is megyünk, a személyes papírjainkra szükség lesz. Külföldi utazás során pedig meg kell bizonyosodni a helyi szabályokról, fizetőeszközről is. Nézzük milyen okmányokra és papírokra lehet szükségünk nagy valószínűséggel, ha elutazunk otthonról:
-
Útlevél és/vagy vízum
-
Utasbiztosítás
-
Személyes okmányok (pl. személyi igazolvány, jogosítvány)
-
Elegendő fizetőeszköz (pl. bankkártya vagy készpénz)
-
Oltási igazolvány
-
Egyéb papírok (pl. beszállókártya vagy dokumentumok a foglalásról)
Kép forrása: levelszekreny.hu
Ruházat
Az egyik legfontosabb természetesen, hogy rakjunk el az adott időre elegendő ruhát. Igazítsuk a helyszín klímájához és az időjáráshoz is a ruházatot. Amire nem lesz szükség, hagyjuk otthon nyugodtan, ne foglalja a helyet. Ha elegáns öltözetre is szükség lesz, próbáljuk meg nem összegyűrni és a megérkezést követően amint lehet vállfára helyezni.
Műszaki eszközök
Az okostelefon és társai sem maradhatnak otthon. Ne felejtsük el a töltőt sem és gondoljuk át, mi az, amit a mindennapok során használunk: idetartozhat a fül- és fejhallgató, a laptop, a tablet is.
Egyéni hóbortok
Nem bírod ki a kedvenc könyved nélkül vagy egyéb hóbortjaid vannak? Gondold át, mi az, amit nem tudnál nélkülözni pár hétre sem és ha van még hely, vidd el magaddal. Egy jó könyv nagyon jó társaságot nyújthat a hosszú utak során.
Tegyünk az otthon biztonságáért!
Nemcsak arra kell gondolni, mit vigyünk magunkkal, hanem arra is, hogy otthon mindent rendben tartsunk távolmaradásunk idején. Főként akkor, ha tudjuk, üres lesz a lakás. Zárjuk el a csapot és vegyük le a fűtést, ne pazaroljuk az energiát és ne gyarapítsuk a számláink végösszegét. A biztonság mindennél fontosabb, ezért többször is ellenőrizzük az otthonunkat indulás előtt.
Kép forrása: levelszekreny.hu
Helyezd el értékeid!
Amennyiben nem vagy biztos benne, hogy egyes értékeid és otthoni kellékeid jó helyen lennének nálad, viszont az üres lakásban sem hagynád szívesen, vidd el őket biztonságos helyre. Megkérheted akár hozzátartozóid, ismerőseid is, hogy figyeljenek rájuk ez idő alatt.
Figyelj a postaládára is!
Lehetséges, hogy épp ekkor jön számodra fontos levél, gondoskodj róla, hogy ne vesszen el a postaláda tartalma, amíg hazaérsz. De az sem szerencsés, ha tele van levelekkel. A profi betörők ugyanis kifigyelik, ha nincs mozgás a házban. Ha a postaláda tartalma felhalmozódik, az szintén gyanakvásra ad okot. Ezzel azt üzenjük, hogy hosszú ideje nem tartózkodunk otthon. Érdemes ezért megkérni valakit, akiben megbízunk, hogy időnként ürítse a levélszekrényt és rakja el a leveleinket. Fontos, hogy a postaláda biztonságos legyen és kizárólag illetékes férhessen hozzá.
Ha szeretnéd küldeményeid biztonságban tudni, érdemes a postaláda kiválasztását elsődleges szempontként kezelni. A levelszekreny.hu csapata az általuk fejlesztett és gyártott postaládákat pont úgy tervezték, hogy azok megfeleljenek az ajánlott biztonsági előírásoknak is. A postaládák 2,5-ször nagyobb vastagabb anyagból készülnek a hagyományos típusokhoz képest, illetve 2000 variációs biztonsági zárral vannak ellátva. Ezáltal a nagyobb lakóközösségben is mindenkinek egyedi zára lehet. Utazás alatt pedig az otthon hagyott értékek miatt sem kell aggódni.
Célszerű továbbá nem világgá kürtölni, ha elutazunk. A közösségi média felületeken egy-egy ártatlannak tűnő poszt is sokat árthat. Gondoskodjunk róla, hogy fenntartsuk annak látszatát, hogy otthon vagyunk. Miután hazaértünk, még bőven lesz időnk megosztani emlékeinket az interneten.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez